14 Haziran 2016

E-Ticaret Seo ve Google snippets

sitebizden web tasarım haberleri

Google arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmayı herkes ister. Özellikle eticaret siteleri için organik sıralamalarda üst sıralarda çıkmak olmazsa olmaz hedeflerin başındadır. Çünkü e-ticaret sitenizde sattığınız ürünlerin her biri için reklam vermek ciddi bir maliyet gerektirir. Bu nedenle organik sıralarda çıkmak için tüm siteler yarış halindedirler.

Eticaret sistemleri de bu nedenle sürekli kendilerini yenilerler. Bizim ticaretBizden paketine klasör şeması link yapısını eklememiz de aslında Google ve diğer arama motorlarında öne çıkabilme amacı taşıyor. 

İşte Google organik sıralamarda öne çıkmanın ve rakiplerin bir adım önüne geçmenin bir yolu : Google Rich Snippets

Google da arama yaptığınızda bazı ürün veya içeriklerin altında yıldız simgeleri ve kullanıcı yorumları görürsünüz. İşte bu sonuçlar Rich Snippets sayesinde karşınıza gelir. 

""

Rich Snippets Siteme Nasıl Eklerim?

Web sayfanızda belirli şema kurallarına uyarak (Google Developers) hazırladığınız kodların arama motorları tarafından yakalanması ve arama sonuçlarında bunları sonuç olarak göstermesi ile en iyi kullanımını bulur.


sitebizden kullanıcıları ticaretBizden paketlerinde bu özelliğe ek ücret vermeden aktif hale getirebilirler.


Rich Snippets Sayesinde arama sonuçlarında eticaret siteniz daha güzel görünecektir. Bu da algıyı ister istemez sizin sitenize yönlendirecek ve google organik trafikten hiçbir bedel ödemeden ziyaretçi alacaksınız.


ticaretBizden eticaret paketinde Rich Snippets'i aktif hale getirmek için Ayarlar > Google Ayarları > Rich Snippets Aktif kutucuğunu işaretlemeniz yeterlidir. Tüm ürünlerinizin çıktısı Google Rich Snippets Şemasına uygun olarak Google'a gönderilecektir.

 


""

Tüm Haberler