18 Mayıs 2022

Yandex Mail Hizmetini Durdurdu

sitebizden web tasarım haberleri

Yandex ücretsiz olarak verdiği yandex maili ve ücretli olarak sunduğu yadex360 Servislerini Rusya Federasyonu dışında durdurdu!

Yandex ücretli ve ücretsiz olarak sunduğu eposta servislerini Rusya Federasyonu dışında vermeyi durdurdu. Yandex destek ekibi, mevcut bu durumdan kullanıcıların etkilenmeyeceğini fakat yeni domain kaydı yapılamayacağını bildirdi.

Yandex servislerinden sitebizden destek ekibine gelen eposta şöyle:

 

Hello,

At the moment the limited version of Yandex 360 for Business is not available for new users to register any more. We are currently working only with residents of the Russian Federation and are thinking through all the possibilities for connecting Yandex 360 for Business tariffs for nonresidents.
All companies that have already connected a limited version of Yandex 360 for Business will be able to continue using it. Access to all corporate versions of Yandex 360 services is preserved for these users.

We will definitely inform you about any changes in our tariffs for current and new customers.

 

sitebizden kullanıcılarının bu konuda endişe etmesine gerek yok. Yandex tüm servislerini duraklatsa da sitebizden sunucularından eposta hizmetinde aksama yaşamadan hizmet almaya devam edeceklerdir.

 

Bilindiği üzere Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan savaş nedeniyle teknoloji şirketleri de Rusya'da hizmetlerini durdurma kararı Bu durumdan dolayı Yandex hisseleri de son 6 ayda %75 oranında değer kaybetti. Reklam giderlerinin de düşmesi nedeniyle global olarak hizmet vermeyi durdurmayı seçen yandex mail'den sonra yandex diğer servislerini de duraklatabilir.

Tüm Haberler