Affiliate Modülü

Ücretsiz Temalar Anahtar Teslim Kurulum

Affiliate Modülü

Affiliate sistemi nedir?

Affiliate sistemi ile diğer kullanıcılar, ürünlerinizi kolayca kendi sitelerinde bir blok içinde yayınlayabilir, tıklama ve/veya sipariş başına kazanç sağlayabilirler. Sizde ekstra bir reklam maaliyetine girmeden, sadece satış üzerinden komisyon verebilir ve/veya sitenize gelen ziyaretçi başına ücret ödeyebilirsiniz.

Affiliate sistemi Ücretli mi?

Evet affiliate sistemini e-ticaret paketinize ek bir ücret alarak entegre edebilirsiniz. Ücretleri https://www.sitebizden.co/fiyatlar sayfasında ek modüller başlığı altından inceleyebilirsiniz.

Affiliate tıklama başına kazanç nasıl işliyor?

Kullanıcı sitesinden size yönlendirilen kullanıcı başına kazanç elde etmesini sağlayabilirisiniz. Güvenlik nedeniyle, Affiliate ayarları kısmına girdiğiniz timeout süresince aynı IP tıklamaları tekil olarak onaylanmaz ve kullanıcıya bir kazanç sağlamaz. Farklı IP (ler) ile kötüye kullanım düşündüğünüzde, dilediğiniz IP adresi veya IP bloğunu banlayabilir, ilgili IP 'lerin hiçir tıklamasının onaylanmamasını sağlayabilirsiniz.

Affiliate sipariş başına kazanç nasıl işliyor?

Kullanıcı sitesi tarafından yönlendirilen ziyaretçi alışverişleri, ancak onaylı bir sipariş statüsünden sonra kullanıcıya kazanç olarak yüklenir. Bir sipariş onaylanmış, sonra iptal edilmiş ise ilgili kazanç tutarı kullanıcıdan düşülür.

Sipariş başına kazanç, sipariş tutarı üzerinden komisyon hesaplanması ve/veya sipariş başına X TL tutarı şeklinde hesaplandırılabilir. Her iki yöntemden biri veya ikisi aynı anda kullanılabilir.

Affiliate hangi ödemeleri kabul ediyor?

Müşteri siteye yönlendirdikten sonra, ilgili affilate ID değer session'a atılır. Yani müşteri tarayıcıyı kapatana kadar yaptığı alışverişler, gönderen kullanıcının alışveriş bakiyesine eklenir.

Affiliate ödemeleri nasıl işliyor?

Kullanıcı, sizin "Affiliate Ayarları" kısmına tanımladığınız asgari talep tutarını aştıktan sonra, kazancını tanımladığı bankaya çekme talebinde bulunabilir. Talepler uyarı yönetim paneli "dashboard" bölümünde gösterilecektir. Tüm liste "Affiliate Yönetimi" altında incelenebilir.

 

Diğer Özelliklerimizi İnceleyin

Illustration: arrow
Kullanıcı Yorumları
Kesinlikle titizlikle iş yapıyorlar ve desteklerine ihtiyaç duyduğum her an yanımdalar.

Y.Emre Atasayar, printenart Kurucusu

Kullanıcılarımızın %99.5'i yıllardır bizimle beraber...

sitebizden alt yapısı kullananan firmalar