25 Eylül 2019

Amazon Kargo Türkiye'ye Geldi

sitebizden web tasarım haberleri

Dünyanın en büyük pazar yeri platformu Amazon, geçen sene  Türkiye pazarına girmiştiAmazon bugün yaptığı duyuruyla lojistik hizmetlerini de Türkiye'de hizmet verecek şekilde yapılandırdığını duyurdu.

Amazon’un Türkiye’de hali hazırda 2 deposu bulunmakta. Bu depoların sayısı bu yılının sonuna kadar 5’e çıkacak. Firma bugüne kadar lojistik operasyonlarını MNG ile yapıyordu.

Öncelikle müşteri deneyimi konusunda çalışmalarına başlayan firma, hızlı teslimat ve kolay iade konularında müşteri deneyimini iyileştirmek için lojistik hizmetlerini kendi bünyesinde veriyor. Bu da Türkiye'de diğer pazar yerleriyle ilgili rekabeti kızıştıracaktır.

Pazar hakimiyeti konusunda rakiplerine pek şans tanımayan Amazon,Earnest Research isimli araştırma şirketinin paylaştığı rapora göre, geçtiğimiz tatil döneminde yapılan online alışveriş harcamalarının yaklaşık olarak %90’ı Amazon’un kasasına girdi. Buna karşılık Walmart ve Best Buy, tatil döneminde yapılan online alışveriş harcamalarından sadece %4 pay alırken Target’in aldığı pay ise %2’de kaldı. 

 

Bu rekabetin Türkiye'de nasıl şekil alacağını merakla bekliyoruz. 

 

 

sitebizden e-ticaret paketentegrasyonu sayesinde mağazanızdaki ürünleri otomatik olarak Amazon mağazanıza da ücretsiz olarak aktarabilirsiniz.

 

Amazondan gelen resmi açıklama :

 

Merhaba,

Amazon Lojistik'in Türkiye'de hizmete açıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.


Amazon Lojistik nedir?

Amazon Lojistik, Amazon'un birinci sınıf lojistik kaynaklarından, bu konudaki uzmanlığından, takdir edilen müşteri hizmetlerinden, güvenilir ve hızlı teslimatından faydalanarak çevrimiçi işinizi büyütmenize yardımcı olur. Amazon Lojistik ile ürünlerinizi Amazon'un lojistik merkezinde depolayabilirsiniz. Biz de onları alır, paketler ve müşterilerinize teslim ederiz.


Amazon Lojistik'i kullanmaya nasıl başlayabilirsiniz?

1.      Ürün liste kayıtlarınızdan en az biri için "Amazon Lojistik" seçeneğini seçin
Satıcı hesabınıza giriş yaparak Envanter Yönetimi (https://sellercentral.amazon.com.tr/inventory/) sayfasına gidin. Amazon Lojistik'e dönüştürmek istediğiniz tüm liste kayıtlarını seçin. "Seçilen öğeye uygula" ve ardından "Amazon Lojistik'e Dönüştür" seçeneğine tıklayın.

2.      Seçilen ürünleri Amazon Lojistik Merkezi'ne gönderin
Ürünleriniz, teslim alındıktan sonra Amazon Lojistik kapsamında depolanır.

3.      Satış yapın
Bir ürün sattığınızda Amazon Lojistik ürünü alır, paketler ve müşterinize gönderir. Kargolar müşterilere Amazon'un süratli teslimat hızlarında ulaşır. Teslimat hızları hakkında daha fazla bilgiyi şu sayfada bulabilirsiniz: https://www.amazon.com.tr/gp/help/customer/display.html?nodeId=**

4.      Ödemenizi alın
Siz satış yapmaya devam ettikçe ödemeleriniz, Amazon ücretleri kesilmiş olarak banka hesabınıza yatırılır.

Amazon Lojistik için, satış komisyonuna ek olarak, sadece ürünlerinizin Amazon Lojistik Merkezi'nde depolanması için gereken tam alan için ödeme yaparsınız ve yalnızca ürünler sipariş edildiğinde lojistik ücreti ödersiniz. Lojistik ücretleri hakkında daha fazla bilgiyi şu sayfada bulabilirsiniz: https://sellercentral.amazon.com.tr/gp/help/201074400


İyi satışlar dileriz,
Amazon Türkiye

 

 

Tüm Haberler